Czystszy garaż, mniejszy koszt ogrzewania i wewnętrzny spokój.
To właśnie podstawowe korzyści funkcjonalne, związane z wykorzystaniem uszczelek do bram garażowych. Dobierz rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb!
Ochrona zabrudzeń i zapobieganie utratom ciepła — uszczelki do bram garażowych
Elastyczne uszczelki do bram garażowych mają za zadanie chronić wnętrze budynku. Ochrona ta dotyczy przede wszystkim uniemożliwienie przedostawania się do środka zanieczyszczeń. Mogą to być np.:
- Woda,
- błoto,
- śnieg,
- piach,
- śmieci (plastikowe torby, pogniecione papiery itp.).
Drugą, główną funkcją uszczelek do bram garażowych jest ograniczenie strat ciepła wewnątrz budynku. Jeśli ogrzewasz swój garaż, podobnie jak większość nowoczesnych gospodarstw, musisz uwzględnić również tę kwestię.
Dlaczego warto trzymać zapasowe uszczelki do bramy garażowej?
Uszczelki do bram garażowych, jak to zazwyczaj bywa z takimi produktami, wykonane są z elastycznego tworzywa sztucznego. Ponadto - są one wyeksponowane na mocne zużycie, ponieważ mają kontakt z czynnikami destruktywnymi. Co więcej - co i rusz zmieniają pozycję (podczas otwierania i zamykania garażu).
W związku z tym uszczelki bram garażowych po prostu się zużywają. Jeśli zaś materiał, z którego wykonano uszczelkę, przestanie pełnić swoją funkcję - garaż jest narażony na zawilgocenie czy zaśmiecenie. Jeśli będziesz trzymał w zanadrzu dodatkową uszczelkę garażową - możesz ją wymienić zawsze! Nie ryzykujesz, że wnętrze pozostanie na dłużej bez zabezpieczenia.
Jaką uszczelkę do bramy garażowej wybrać?
Wybór uszczelki do bramy garażowej jest uwarunkowany kilkoma podstawowymi kwestiami. Będą to m. in. rodzaj bramy garażowej, wymiary jej profilu oraz miejsce ulokowania. Poniżej możesz zobaczyć, jaki efekt pozwolą Ci osiągnąć poszczególne rodzaje uszczelek bram garażowych.
Uszczelka półokrągła (dolna) Opcja uniwersalna, nadaje się do zamontowania w przypadku niemalże dowolnej szerokości profilu bramy. |
Uszczelka okrągła (dolna) Dedykowana bramom segmentowym i uchylnym. Jej kształt jest przemyślany, dzięki czemu nadaje się do zastosowania na każdym rodzaju podłoża. |
Uszczelka górna Gdy brama uchylna lub segmentowa jest otwarta, uszczelka górna zakrywa szczelinę powstającą przy suficie. |
Warto zaznaczyć, że konkretna uszczelka dedykowana jest profilowi bramy garażowej o określonych wymiarach. Jeśli interesuje Cię uszczelka na miarę - nie uwzględniona w naszej ofercie produktowej - zachęcamy do kontaktu! Opracujemy rozwiązanie dedykowane wyłącznie dla Ciebie.
Jak przeprowadzić montaż uszczelki do bramy garażowej segmentowej?
Specjalistyczne modele uszczelek i bram garażowych mogą nieco odbiegać od ogólnego schematu. Najczęściej jednak montaż (czy też wymiana) uszczelki w bramie garażowej wygląda następująco:
- Odkręć rolki prowadzące z obu stron dolnego segmentu bramy.
- Odchyl segment.
- Wyjmij starą uszczelkę.
- Delikatnie wsuń nową uszczelkę w aluminiowy profil bramy (możesz wcześniej posmarować fragment montażowy płynem do mycia naczyń - wsuniesz uszczelkę łatwiej i bezpieczniej).
- Dociśnij segment do prowadnicy.
- Zamontuj z powrotem rolki prowadzące.
Montaż wygląda analogicznie zarówno w przypadku uszczelek górnych, jak i dolnych.
Charakterystyka uszczelek bram garażowych produkcji Stamats - co warto wiedzieć?
W Stamats produkujemy uszczelki do bram garażowych z wysokogatunkowego, plastyfikowanego tworzywa PCV. W celu poprawy właściwości do mieszanki dodajemy kauczuk o twardości ok. 65°ShA.
Produkt staje się dzięki temu elastyczniejszy i odporniejszy na uszkodzenia. Gdy złożysz zamówienie, dotniemy określoną długość uszczelki.