Opcje przeglądania
Promocja

Prawdziwa praca wymaga solidnych narzędzi. Siekiera, której używasz do przycinania gałęzi, rąbania opału czy innych czynności około domowych musi spełniać kilka kryteriów.

Przede wszystkim ważna jest jej wytrzymałość. Taka, żebyś nie musiał się zastanawiać, jak mocno możesz uderzyć. Środek ciężkości powinno być odpowiednio wyważony, żeby wysiłek nie dał Ci się we znaki zbyt szybko. W końcu dochodzimy do długości trzonka siekiery. Powinien on zapewniać optymalne przełożenie siły - żebyś wcale nie musiał uderzać mocno.

Wszystkie siekiery, które znajdziesz w tej kategorii produktowej, spełniają każde z wymienionych kryteriów. Zostały zaprojektowane po to, żeby Twoja praca była szybsza, lepsza, przyjemniejsza i bardziej wydajna. Otwórz się na nowoczesność!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Siekiery do drewna: rozłupujące, uniwersalne, wielofunkcyjne. Jakie masz możliwości?


Siekiery do rąbania drewna są jednymi z najprostszych narzędzi. Z ich pomocą możesz wykonać prace porządkowe wokół domu, a także przygotować opał na zimę. Są również bardzo przydatne na różnego rodzaju wypadach survivalowych i terenowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki rodzaj siekiery pomoże Ci w konkretnych okolicznościach - przejdź dalej!

Siekiery rozłupujące - do czego mogą się przydać?

Cechą, która charakteryzuje siekiery do łupania, jest długie stylisko (trzonek). Zapewnia ono duży moment siły, przez co moc uderzenia jest znacznie większa niż nakład siły, którą wkładamy w zamach. Zostaje ona dodatkowo spotęgowana przez ciężką głowicę.

Przeznaczeniem siekieromłotów (lub siekier do łupania) jest - jak sama nazwa wskazuje - rozłupywanie. Chodzi konkretniej o dzielenie dużych plastrów drewna na mniejsze kawałki, które zmieścimy np. w piecu czy kominku. Jeśli więc potrzebujesz siekiery właśnie do tego i chcesz to zrobić jak najbardziej wydajnie: toporek do łupania będzie idealny.

Kompaktowe siekierki turystyczne - kiedy warto się na nie zdecydować?

Wielofunkcyjne siekierki mogą być bardzo pomocne w wielu sytuacjach. Możemy zabrać je ze sobą niemal wszędzie. Są również bardzo poręczne, lekkie i dobrze wyważone. Charakteryzują się krótkim trzonkiem (z reguły mniej, niż 40 cm). W dodatku często można w nich zauważyć charakterystyczne wcięcie w głowicy, zaraz przy brzuchu.

W kwestii funkcjonalności są dosyć mocno zbliżone do siekier ciesielskich. Umożliwiają wykonywanie uderzeń z bardzo dużą precyzją. Łatwo jest również dostosować nakład siły do zamierzonego efektu. Trzeba jednak pamiętać, że rąbanie większych kawałków drewna przy pomocy uniwersalnej siekierki turystycznej byłoby raczej uciążliwe, niż skuteczne.

Toporki o zastosowaniu specjalistycznym: siekierki ciesielskie i klinowe.

Oprócz wymienionych siekier rozłupujących i turystycznych, możemy jeszcze mieć do czynienia z siekierami specjalistycznymi. Należą do nich chociażby siekiery ciesielskie i klinowe. Te pierwsze są bardzo kompaktowe i służą do wykonywania precyzyjnych prac, a czasem nawet do rzeźbienia w drewnie.

Potężne siekiery klinowe z kolei posiadają bardzo cienkie lico, dzięki czemu nie zatrzymują się w pniu drzewa po wbiciu ostrza. Jak sama nazwa wskazuje - są używane głównie przez drwali do wycinania klinów w dużych drzewach. Z ich użyciem bez problemu można wyciąć większy kawał drewna z pnia.

Siekiera uniwersalna - złoty środek, stanowiący kwintesencję funkcjonalności

Z reguły, gdy myślimy o wyglądzie siekiery, przychodzi nam do głowy obraz siekiery uniwersalnej. Ma ona prosty lub delikatnie wyprofilowany trzonek i pełną, delikatnie pochyloną do dołu głowicę. Z pomocą siekiery uniwersalnej możemy wykonać zdecydowaną większość prac związanych z drewnem.

Stanowi ona punkt pośredni między małymi, kompaktowymi siekierkami turystycznymi, a wielkimi młotosiekierami do łupania. Zresztą właśnie ze względu na tak szeroki zakres zastosowań jest najczęściej spotykanym rodzajem siekiery w gospodarstwach domowych - i nie tylko.

Siekierki do rąbania drewna - przygotuj się na zimę z rozmachem!


Dla osób, które planują przygotowanie opału drewnianego na zimę we własnym zakresie - siekiera do drewna będzie koniecznością. O ile to jest jedyne zadanie, z którym będziemy chcieli zmagać się przed zimą - najlepiej sprawdzi się siekiera rozłupująca. Jeśli jednak mamy w planach również inne prace (jak chociażby przycinanie gałęzi) - lepiej będzie, gdy wybierzemy siekierę uniwersalną.

Dlaczego warto wybrać siekierki do drewna od Stamats? Jakość, cena i opinie klientów.


Wszystkie siekiery do drewna z naszej oferty zostały zweryfikowane pod kątem jakości. Pochodzą od sprawdzonych producentów - co potwierdzają wszelkie gwarancje (sięgające nawet 25 lat!).

Naszym klientom oferujemy również atrakcyjne ceny, które dosłownie zawsze są proporcjonalne do jakości produktów. Sklep internetowy Stamats to polska marka i szczerość we współpracy. To także tysiące zadowolonych klientów, którzy chętnie dzielą się opiniami!

Sprawdź też inne akcesoria i narzędzia, które pomogą w jesiennych porządkach!

Siekierą przygotujesz opał i uporządkujesz podwórze. Przygotowania do zimy wymagają jednak jeszcze wykonania wielu innych zadań. W ich wykonaniu mogą Ci pomóc inne narzędzia i akcesoria z naszej oferty!

Śledź na bieżąco naszą ofertę i wypatruj promocji! Mogą one dotyczyć siekier uniwersalnych, rozłupujących i dowolnych innych produktów! Szukaj okazji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium